Organizujesz studniówkę? Sprawdź, jak się do tego zabrać

Dj na studniówce

Studniówka jest dla większości osób pierwszym, ważnym balem, i to na 100 dni przed maturą! A skoro tak, warto urządzić ją z pompą. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zorganizowanie tego eventu dla maturzystów ze swojej szkoły, przed Tobą spore wyzwanie. Zobacz, o jakie elementy musisz zadbać.

Żadna impreza, a zwłaszcza tak poważna jak studniówka, nie uda się, jeśli nie zostanie dobrze zaplanowana. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Studniówka – harmonogram organizatora

Za organizację studniówki trzeba się zabrać z wyprzedzeniem, i to sporym. Dlaczego? Po pierwsze, choć na szczęście termin studniówek nie pokrywa się z „weselnym szczytem” – ten event organizuje wiele szkół, i to mniej więcej w tym samym czasie. Musisz się więc pospieszyć i:

  • znaleźć oraz zarezerwować odpowiednią salę,
  • zaplanować oprawę muzyczną eventu – z własnego doświadczenia wiemy, że zainteresowanie usługami DJ-a w tym okresie jest ogromne,
  • pomyśleć o cateringu,
  • zamówić fotografa / kamerzystę, który uwieczni bal, a także zadbać o dodatkowe atrakcje.

Kiedy zacząć organizację? Absolutne minimum to 6 miesięcy przed planowanym eventem. Pamiętaj przy tym, że data studniówki jest dość ruchoma. Nie musi to być dokładnie 100 dni przed maturą – to ułatwia dokonanie rezerwacji.

Sala na studniówkę: opcja czy konieczność?

Jeszcze kilkanaście lat temu studniówka na szkolnej sali gimnastycznej czy auli była „oczywistą oczywistością”. Impreza była organizowana wspólnymi siłami rodziców, nauczycieli i uczniów. I choć taka forma organizacji eventu ma swój urok, dziś niewiele szkół decyduje się na to, by zabawa odbywała się w szkolnych murach. Dlaczego? To nie tylko kwestia czasu, jaki trzeba by poświęcić na jej przygotowanie, ale także atmosfery. Pierwszy bal zasługuje na wyjątkową oprawę. Dlatego warto go urządzić na przykład:

  • w restauracji,
  • na sali bankietowej (np. w domu weselnym).

Choć to nieco większa inwestycja, event staje się po prostu bardziej wyjątkowy. Przyjrzyj się dostępnym salom w Twojej okolicy.

Jedzenie, czyli catering

Kolejna pozycja obowiązkowa na liście. Nie ma dobrej studniówki bez jedzenia. Jakiego? Pamiętaj, że zabawa będzie trwała niemal do białego rana –niczym na weselu. Sama „zimna płyta” więc nie wystarczy. Przydadzą się 2-3 ciepłe posiłki, które dodadzą uczestnikom balu energii. A co z napojami? Kawa, herbata i chłodne napoje w zupełności wystarczą. Studniówka to w końcu impreza szkolna! Z drugiej strony – lampka szampana na pewno nie zaszkodzi.

Pamiętaj: jeśli organizujesz event np. w domu weselnym czy restauracji, możesz liczyć na to, że zapewni on catering. Jeśli zaś to inna sala (np. w klubie tanecznym) – skorzystaj z usług firmy cateringowej.

Liczy się dobra zabawa – czyli oprawa muzyczna

Nie samym jedzeniem człowiek żyje. Bal studniówkowy jest balem. A skoro tak, bez dobrego parkietu i jeszcze lepszej muzyki się nie obędzie. I nie, nie chodzi wyłącznie o tradycyjnego poloneza, który otwiera studniówkę (choć o próbach tańca zapomnieć nie można!). Co potem? Oprawę muzyczną warto powierzyć ekspertowi. Poderwie do tańca nawet tych, którzy podpierają ściany, a poza tym poprowadzi imprezę. Dodatkowe zabawy uatrakcyjnią tę niezapomnianą noc.

Dokumentacja ze studniówki, czyli fotograf i kamera

Studniówka jest trochę jak wesele. Nie może więc na niej zabraknąć również osób, które uwiecznią cały event w oku kamery i obiektywie aparatu. W końcu 18-latkowie w balowych kreacjach to niesamowity widok! Dobrym pomysłem jest również ustawienie na sali tzw. fotobudki, w której uczestnicy sami będą mogli wykonać zabawne selfie. To świetna zabawa, która wciąga.

Podsumowując, jeśli organizujesz studniówkę:

  • zabierz się za jej organizację z odpowiednim wyprzedzeniem – absolutne minimum to 6 miesięcy,
  • jak najwcześniej zarezerwuj DJ-a na studniówkę, catering i salę – możesz dostosować datę imprezy do ich wolnych terminów,
  • zadbaj o to, aby bal studniówkowy miał wyjątkową oprawę – im większa „pompa”, tym bardziej niezapomniany będzie event,
  • skorzystaj z pomocy profesjonalistów – zarówno w kwestii cateringu, jak i DJ-owania, a dobra zabawa będzie gwarantowana.

A jeśli szukasz DJ-a na bal maturalny – zadzwoń lub napisz. Mamy jeszcze wolne terminy na zbliżający się studniówkowy sezon.

0 Replies to “Organizujesz studniówkę? Sprawdź, jak się do tego zabrać”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *