Oprawa muzyczna studniówki – co warto wiedzieć?

Pamiętasz swoją maturę? Ten stres, który towarzyszył przy wejściu na salę egzaminacyjną i napięcie w oczekiwaniu na wyniki… Trzeba przyznać, że to spore wyzwanie. Spokojnie, do egzaminu dojrzałości pozostało jeszcze trochę czasu, a wcześniej uczniów czeka znacznie przyjemniejsze wydarzenie, czyli studniówka. Żeby była naprawdę udana, warto zadbać nie tylko o dobrą lokalizację, ale przede wszystkim o świetną oprawę muzyczną. Czyli jaką?

Ja sam już zaczynam przygotowywać się do studniówek i przyjmuję kolejne zamówienia na bale maturalne. Gdy rozmawiam z ich organizatorami, często słyszę pytanie o repertuar muzyczny. No właśnie: co zagrać na takiej imprezie? Polonez to formalny obowiązek. Potem jednak zabawa się rozkręca, a od DJ-a zależy to, czy przyszli maturzyści będąsię dobrze bawili. Co zatem dalej?

Najnowsze hity czy imprezowe klasyki?

 W swojej pracy DJ-a kieruję się ważną zasadą: dobieram repertuar bardzo rozważnie. Zwracam przy tym uwagę zarówno na charakter imprezy, którą obsługuję, jak i preferencje jej użytkowników. Spójrzmy więc przez ten pryzmat właśnie na studniówkę.

 Studniówka to BAL, a więc impreza o innym charakterze niż dyskoteka w klubie. Formalne stroje, obecność nauczycieli i rodziców – to wszystko ma wpływ na atmosferę na sali balowej. Jednak najważniejszymi uczestnikami są nastolatkowie, którzy chcą się świetnie bawić.

Co z tego wynika? Że najczęściej dobrze sprawdza się oprawa muzyczna, w której najnowsze hity prosto z list przebojów mieszają się z evergreenami. Dzieje się tak, ponieważ:

  • uczestnicy studniówki, bez względu na wiek, mają zróżnicowane upodobania muzyczne – jedni świetnie będą się bawić w typowo dyskotekowych klimatach, inni przy dźwiękach rockowych ballad czy hip-hopu; im więc większe zróżnicowanie, tym większa szansa, że dźwięki muzyki wciągną na parkiet dużą grupę osób,
  • są ponadczasowe hity, które sprawdzają się niezawodnie niemal zawsze – czy to na weselach, czy na studniówkach, a doświadczenie i obserwacje pozwalają mi je precyzyjnie namierzyć i wykorzystać,
  • nawet jeśli w trakcie studniówki będą dominowały najnowsze hity w szybkim tempie, od czasu do czasu potrzebna jest też chwila wytchnienia – wtedy evergreeny sprawdzą się niezawodnie.

 Ważne jest także wyczucie DJ-a i obserwacja tego, jak na muzykę reagują uczestnicy imprezy. Jeśli lista nie do końca działa zgodnie z założeniem, trzeba ją szybko zmienić. Choć dobrym DJ-om takie sytuacje zdarzają się rzadko, trzeba być na nie przygotowanym.

Nie tylko muzyka, czyli DJ na studniówce w akcji

 Warto pamiętać, że dobra playlista na studniówce to nie wszystko. Żeby impreza na długo zapadła w pamięci uczestników, przydadzą się też dodatkowe atrakcje. Jakie? DJ przede wszystkim może przejąć imprezowe stery i zostać wodzirejem. Zadba więc m.in. o to, by kolejne obowiązkowe „punkty programu” w części oficjalnej odbyły się zgodnie z ustaleniami. Poza tym może przygotować różne ciekawe zabawy, które pozwolą rozładować napięcie oraz wprawią maturzystów i innych gości w świetny nastrój.Na parkiecie może się pojawić także dym, a na sali – fotobudka,w której można będzie wykonać zabawne zdjęcia.

 Jeśli jesteś organizatorem imprezy studniówkowej i szukasz dobrej oprawy muzycznej na tę imprezę, a przy okazji potrzebujesz paru wskazówek od praktyka, skontaktuj się ze mną. Wspólnie zaplanujemy naprawdę udany bal.

One Reply to “Oprawa muzyczna studniówki – co warto wiedzieć?”

  1. Często bywam na różnych imprezach i zabawa przy Dj moim zdaniem jest najlepsza! 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *