Jak sprawić, żeby goście na Twoim weselu poczuli się bardziej docenieni?

Już wkrótce Wasz ślub? Skoro tak, czeka Was również wesele. Jeśli przymierzacie się do jego organizacji, zastanówcie się nie tylko nad tym, gdzie i kiedy je urządzić (choć to kluczowe!), ale także nad tym, co zrobić, żeby Wasi goście bawili się doskonale. Choć bowiem ten dzień będzie należał bezdyskusyjnie do Pary Młodej,powinien być też przyjemnością dla osób, które chcą go z Wami świętować. A otym zadecydują detale. Jakie? Czytajcie dalej.

 Chcecie, żeby Wasze wesele stało się prawdziwym wydarzeniem roku i były wspominane przez uczestników przez długie lata? Sukces imprezy zależy od sprytnych przygotowań. Ale spokojnie, to prostsze niż Wam się wydaje.Wystarczy kilka trików, by przyjęcie pozostawiło po sobie tylko dobre wrażenia.

1. Zaproszenia: ważna forma, czas i miejsce

Na początek najważniejsze: wysyłanie zaproszeń na ślub na kilka tygodni przed samą imprezą… po prostu nie wchodzi w grę. Dlaczego? Jeśli byliście na choć jednym weselu (a na pewno byliście!), doskonale wiecie, że przygotowują się do niego także goście. Chodzi zarówno o to, żeby wybrać odpowiedni prezent dla Pary Młodej (lub uzbierać trochę grosza do koperty), jaki dopracować kreacje na przyjęcie. Na to potrzeba czasu! Ile? Najlepiej kilka miesięcy. Dlatego zaproszenia zacznijcie wręczać na mniej więcej 4-6 miesięcy przed TYM dniem.

Pamiętajcie też, by:

  • wybrać ciekawą formę graficzną zaproszenia –fajnym pomysłem jest zamówienie takich, na które nazwiska gości są nadrukowane;kosztują tylko minimalnie więcej, zamówicie je w dobrych drukarniach, a będą się prezentowały po prostu estetyczniej,
  • wręczyć je wszystkim gościom osobiście (jeśli to tylko możliwe) – to sprawi, że Wasi bliscy poczują się docenieni,
  • poprosić gości o potwierdzenie obecności – to ważne dla Was, z praktycznego punktu widzenia, ponieważ będziecie mogli np.ustalić z managerem lokalu dokładnie liczbę nakryć i dań, które zostaną przygotowane (i zoptymalizować koszty imprezy).

2. Podczas wesela…

… upewnijcie się przede wszystkim, że Waszym gościom nie brakuje jedzenia ani napojów. O to jednak nie musicie się martwić, jeśli wybraliście dobry lokal.

 Jest jeszcze jednak kilka istotnych kwestii…

  • Wyznaczanie miejsc przy stolikach: tak czy nie?

Na polskich weselach wyznaczanie gościom miejsc przy stole nie jest standardem, ale coraz więcej par się na to decyduje. Dlaczego? To prosty sposób, by jak najbardziej oddalić od siebie osoby, które nie znają się lub… nie przepadają za sobą. Możecie jednak przemieszać również ze sobą gości z Jej i Jego strony, ułatwiając im integrację.

Jeśli zdecydujecie się na ten ruch, pamiętajcie, by karteczki z imionami i nazwiskami były utrzymane w stylu zaproszeń, by zachować spójność.

  • Zadbajcie o to, by z każdym gościem spędzić choć kilka chwil

To Wy jesteście gospodarzami wesela i to Waszym zadaniem jest sprawienie, by każda osoba, która na nie przybyła, poczuła się na nim mile widziana. W trakcie imprezy wykonajcie kilka „rundek” – tak, by choć chwilę z każdym porozmawiać / potańczyć etc. Warto wprost powiedzieć każdej osobie, że cieszycie się, iż możecie świętować wspólnie z nią.

  • Dedykacja piosenek

Zadbać o gości pomoże Wam też dobry DJ. Pomyślcie jeszcze przed imprezą, czy są jakieś piosenki, które kojarzą się Wam z konkretnymi osobami. Jeśli tak, poproście DJ-a o ich zadedykowanie tym gościom w trakcie wesela. Z własnego doświadczenia wiem, że działa to świetnie i wywołuje szerokie uśmiechy na ustach – zwłaszcza, jeśli dedykacje są okraszone jakimiś zabawnymi anegdotami.

3. Podziękowanie za udział

 Element absolutnie obowiązkowy. O gości wesela zadbajcie nie tylko przy rozpoczęciu imprezy i w jej trakcie, ale także, gdy zechcą się już pożegnać. Jak? Najbardziej standardowym podziękowaniem jest butelka alkoholu i kawałek ciasta. Sprawdza się doskonale. Możecie jednak uzupełnić ten zestaw upominków o coś nietuzinkowego. O weselu może przypominać np.:

  • sadzonka roślinki w ładnej doniczce (pozostanie z gośćmi dłużej niż ciasto!),
  • malutki słoiczek miodu czy konfitur dobrej jakości,
  • spersonalizowana świeczka,
  • album ulubionych piosenek Pary Młodej –nagrajcie je na CD (i upewnijcie się, że znajdą się na playliście weselnej DJ-a!).

Nie zapomnijcie też dołączyć liściku z podziękowaniem. Kilka ciepłych słów – najlepiej od serca, a nie „z szablonu” zapadnie w pamięć.

Na koniec możecie też do każdego gościa wysłać np. kopię pamiątkowej fotografii z wesela, która będzie miłą pamiątką.

0 Replies to “Jak sprawić, żeby goście na Twoim weselu poczuli się bardziej docenieni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *