Impreza firmowa: więcej niż dobra zabawa

Co sprawia, że biznes rozwija się i może konkurować z innymi na rynku? Dobry produkt? Zdecydowanie tak! Jednak żeby go dostarczyć – podobnie jak dobrą usługę – potrzebny jest też zgrany zespół. Gdy ludziom dobrze się ze sobą pracuje, mogą zrobić znacznie więcej. Chcesz wzmocnić więzi międzyludzkie w swojej firmie? Bez dobrej imprezy integracyjnej się nie obędzie!

Słyszysz: impreza integracyjna. Myślisz: absolutna strata czasu i pieniędzy dla Twojej firmy. Może lepiej zainwestować w szkolenie? To również dobra myśl, ale mimo wszystko upewnij się, że zwieńczy je jakieś mniej formalne spotkanie. A to dlatego, że właśnie za kulisami, w mniej oficjalnych i „profesjonalnych” sytuacjach budują się relacje. To dzięki nim Twój zespół zaczyna działać niczym trybiki w szwajcarskim zegarku.

Jak zorganizować taki event? Kiedy jest najlepsza pora na integrację? Oto kilka wskazówek, które mogą się przydać każdemu dobremu szefowi. To jak? Jesteś jednym z nich?

Integracja firmowa: cykliczny event czy wyjątek od reguły?

Kiedy jest najlepsza pora na zorganizowanie imprezy integracyjnej?  Jak często takie eventy powinny się znaleźć w firmowym harmonogramie? Z jednej strony, warto je planować regularnie. Z drugiej, nie za często, ponieważ wtedy mogłyby przestać być czymś wyjątkowym – a przecież powinny budzić emocje. Optymalna częstotliwość to 1-2 razy w roku.

Zadbaj też o ich zróżnicowanie. Jeśli na przykład jedna impreza integracyjna będzie wyjazdem weekendowym w góry, niech druga będzie np. szkoleniem survivalowym czy wypadem do escape roomu, po którym pójdziecie potańczyć.

Team-building w praktyce

Jak powinna wyglądać idealna impreza integracyjna? Pamiętaj, że najlepiej zapamiętywane są eventy, które łączą zajęcia związane z budowaniem zespołu z elementem rozrywkowym. Dlatego dobrze sprawdzą się np.:

  • zawody sportowe – jeśli Twoja firma ma np. kilka oddziałów, mogą one rywalizować ze sobą w wybranej dyscyplinie (choćby i były to kręgle czy rzutki),
  • rozmaite warsztaty, raczej niepowiązane z branżą, a bardziej rozrywkowe – np. warsztaty kulinarne, garncarskie, decoupage itp.,
  • gra terenowa / escape room – w której zespół będzie rozwiązywał zagadkę.

Wspólnym mianownikiem wszystkich tych form aktywności jest możliwość sprawdzenia się członków zespołów w niecodziennych sytuacjach. Będą „zmuszeni” ze sobą współpracować, a przy okazji… świetnie się bawić.

Ale uwaga! Na tym team-building absolutnie kończyć się nie powinien. Impreza, która zwieńczy integrację, to niemal element obowiązkowy. Dlaczego? Bo to właśnie wtedy Twoi pracownicy „spuszczą powietrze” i zaczną się ze sobą po prostu dobrze czuć.

Zabawa integracyjna? Tylko z DJ-em!

Jak więc powinna wyglądać najbardziej rozrywkowa część imprezy integracyjnej? Możecie się oczywiście wybrać po prostu do dyskoteki / klubu tanecznego. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by zespół bawił się w swoim gronie, a nie rozpadł na grupki, lepszym rozwiązaniem będzie event zamknięty. Możesz na niego wynająć również DJ-a.

Warto, ponieważ dobry DJ:

  • dobierze muzykę do nastroju uczestników – rozkręci ich i zachęci do wskoczenia na parkiet, a potem zadba o odpowiednie tempo imprezy,
  • wprowadzi dodatkowe elementy urozmaicające – np. zabawy, które zapewnią zespołowi dodatkową rozrywkę.

Świetna integracja, która przetrwa dłużej niż tylko do ostatniej piosenki na parkiecie, gwarantowana!

Chcesz urządzić imprezę dla pracowników? Skontaktuj się. Pomogę Ci ją zaplanować pod kątem muzyczno-rozrywkowym.

0 Replies to “Impreza firmowa: więcej niż dobra zabawa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *