6 rzeczy, które sprawią, że Wasze wesele będzie udane

Pierścionek na Jej palcu – jest. Wiecie, że chcecie razem iść przez życie. Gratulacje! Teraz pora zadbać o to, aby dzień, w którym powiecie sobie „TAK” był niezapomnianym przeżyciem. Co tu kryć, przed wami poważne wyzwanie organizacyjne. Ale spokojnie, wystarczy, że zabierzecie się do planowania we właściwej kolejności i z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszystko było po prostu idealne.

Co sprawi, że Wasze wesele będzie naprawdę udane? Oto kilka rzeczy, o których nie możecie zapomnieć.

1. Zacznijcie od wyboru miejsca na wesele

Wiecie już, z kim. Teraz czas odpowiedzieć: gdzie będziecie świętować. Choć sal weselnych, restauracji i hoteli jest sporo, zainteresowanie nimi jest równie duże. Jeśli chcecie mieć pewność, że uroczystość odbędzie się w klimatycznym miejscu, nastawcie się na to, że trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość, albo…

  • zaplanujcie ślub w dzień inny niż sobota – piątek albo niedziela to równie dobra opcja, podobnie jak np. któryś z dni dłuższego weekendu. Zmiana daty pomoże Wam przyspieszyć termin i, bardzo często, trochę zaoszczędzić, bo stawki są korzystniejsze;
  • wybierzcie mniej typowy miesiąc ślubu – kto powiedział, że listopad, styczeń czy luty to zła data?!
  • pomyślcie o nietuzinkowej lokalizacji – przyjęcie weselne „pod chmurką”, np. w wynajętym namiocie weselnym w środku lata może się sprawdzić niezawodnie!

2. Macie termin? Czas zarezerwować DJ-a i fotografa!

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsi specjaliści od rozkręcania imprez, a także ci od uwieczniania ich mają bardzo napięte grafiki. Dlatego jak najszybciej skontaktujcie się i zaklepcie datę. Jak wcześnie? 6 miesięcy to absolutne minimum, ale roczne wyprzedzenie zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Kto pierwszy, ten lepszy. I pamiętajcie: podobnie jak w przypadku sali, ustalenie nietypowego terminu zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu.

3. Przemyślcie listę gości

Wiecie, że ciocia Grażynka niekoniecznie dogaduje się ze swoją kuzynką, a wujek Staszek może bawić się aż „za bardzo”? Czas zastanowić się, czy na pewno warto ich zapraszać. A jeśli już zapraszać, to może lepiej będzie wyznaczyć gościom miejsce – tak, żeby ci, którzy nie przepadają za sobą, znaleźli się na przeciwległych końcach sali?

4. Pomyślcie o dodatkowych atrakcjach

Czekoladowa fontanna, fotobudka zdjęciowa, przygotowany wcześniej zabawny film o Was jako parze, a może mobilny bar z barmanami czy lody tajskie? To tylko kilka pomysłów, które mogą ubogacić Wasze wesele i sprawić, że impreza pozostawi po sobie jeszcze lepsze wspomnienia. Opcją, na którą możecie się zdecydować, jest również dodatkowa atrakcja muzyczna – instrument na żywo (np. saksofon czy skrzypce) oraz „ciężki” (ale bezpieczny!) dym, dzięki któremu parkiet rozgrzeje się do czerwoności.

5. Muzyka rozkręci Waszych gości

Dobre jedzenie, fajna lokalizacja i rozsądnie dobrani goście to absolutna podstawa, ale nie wszystko. W końcu najbardziej „imprezowa” część wesela odbywa się na parkiecie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o profesjonalną oprawę muzyczną. Doświadczony DJ omówi Wasze preferencje muzyczne – dbając o to, aby pojawiła się muzyka, którą Wy, Państwo Młodzi, lubicie – ale także dostosuje jej tempo, rytm i charakter do nastroju gości. W końcu oni muszą się bawić równie dobrze jak Wy! Umiejętne przeplatanie perfekcyjnie dobranych kawałków zabawami, które rozśmieszą do rozpuku, ale pozostaną na odpowiednim poziomie działa za każdym razem!

6. Wyluzujcie!

Tak, weselna impreza musi być dopięta na ostatni guzik, ale… jeśli nie wszystko ułoży się perfekcyjnie, nic nie szkodzi. Tego dnia chodzi o to, abyście celebrowali miłość, która Was połączyła, w gronie najbliższych. A oni na pewno przymkną oko na drobne niedociągnięcia. Poza tym, jeśli postawicie na profesjonalna obsługę – muzyczną, cateringową i video-fotograficzną, ryzyko, że pojawi się jakikolwiek zgrzyt będzie znikome.

Udanej zabawy!

0 Replies to “6 rzeczy, które sprawią, że Wasze wesele będzie udane”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *